V petek, 9. novembra so učenci naše šole sodelovali v preventivni ulični akciji “Otroci za varnost v prometu”, ki poteka v novembru ob mesecu preprečevanja zasvojenosti.

Na naši šoli so se akcije udeležili četrtošolci. Aktivnosti so se začele že v mesecu oktobru, ko so otroci v likovnih izdelkih orisali obrise svojih dlani in ob tem napisali ali narisali sporočila, s katerimi voznike pozivajo k treznosti. Otroci so ena izmed najranljivejših skupin v prometu in če le-ti voznike opozarjajo na varno vožnjo v prometu, ima to še večji učinek. Pomagala sta nam policista PP Šentjur, Uroš Malgaj in Peter Užmah, ki sta ustavljala naključne voznike in skupaj z otroki pristopila k vozniku ter mu namenila nekaj besed, otroci pa so  podarili svoj izdelek (zloženko o alkoholu). Ta akcija je namenjena osveščanju, da ne sedemo za volan, če smo pred tem pili alkohol ali užili kakšne druge psihoaktivne snovi. Otroci so v akciji izrazili željo, da je varnost na prvem mestu.

Izrazi na obrazih otrok in voznikov so dokazali, da je akcija odlično sprejeta in da jo bomo izvajali še vnaprej.

Varno vožnjo vam želiva tudi mentorici prometne vzgoje, Marija Pezdevšek in Breda Skutelj.

 

Share on Facebook